ДЛЯ ТИХ, ХТО ПЛАНУЄ СТВОРИТИ ГОРІХОВИЙ САД

ПП «ГРАФСЬКІ САДИ» пропонує однорічні щеплені саджанці горіха грецького сорту Pescianski (Піщанський).

Сорт селекціонера Жадана Віктора Маркіяновича, ідентифікований у маточному насадженні 1970 року. Перші комерційні сади цього сорту були створені в Молдавії починаючи з 2008 року. У тих садах плодоношення почалося на 4-й рік і збір плодів становив близько 1,5-2 кг/дерева. На 7-й рік було зібрано вже більше 11 кг горіхів з одного дерева.

Дерево середніх розмірів, що робить його придатним для інтенсивного садівництва. Крона округлої форми, середньої густини. Кут відходження гілок близький до прямого, гілки розташовуються досить рідко. Кора штамбу і скелетних гілок слабо потріскана. Гілки середніх розмірів, прямі, коричневого кольору. Листя довгасті, матові, черешок середнього розміру, край листа рівний. Має напівбічне плодоношення, а його дуже хороша здатність розгалуження забезпечує велику кількість коротких гілок які утворюють плодоносні формування. Сорт має цвітіння по протогінічному типу, але в більшості жіночі і чоловічі квітки цвітуть одночасно або дозрівання пилку чоловічих квіток відбувається поступово, забезпечуючи таким чином запилення жіночих квіток впродовж усього періоду їх цвітіння.

Жіночі квітки середні, чашоподібні, рожеві. Терміни цвітіння жіночих квіток 27 квітня – 12 травня, що дає можливість запобігти їх пошкодженню ранньовесняними заморозками. Сорт частково самофертильний, кращі запилювачі: Казаку, Скіноський, Когилнічану, Бричанський.

Горіх середніх розмірів, округло-овальної форми без ребер, відрізняється винятково приємним десертним смаком, солом’яно-жовтим забарвленням плодів, що надає їм гарний товарний вигляд. Ядро біле або кремове, має солодкий смак. Сорт високо оцінений як десертний для споживання у свіжому вигляді, особливо в перші 3 місяці від збору врожаю або більш тривалий термін за зберігання в холодильних умовах. Шкаралупа тонка але міцна, щільна, трохи шорстка, матова; добре переносить операції механізованого збору і індустріальної обробки. Середня вага одного горіха 13,5 г, ядро складає 55-60% від ваги горіха, витягується дуже легко і найчастіше за все цілком і легко ділиться на половинки. Близько 85-90% ядра відповідає преміум-класу якості.

Сорт універсальний, придатний для переробки і для споживання в свіжому вигляді. Строки збирання 3 декада вересня – 1 декада жовтня. Періодичність плодоношення не виражена.

Сорт Піщанський посухостійкий, жаростійкий, зимостійкий: при мінус 30°С, підмерзали тільки верхівки невизрілих пагонів.

Схеми садіння:

Низька інтенсивність: 125-156 дерев/га, центральний лідер, чаша з коротким штамбом, плодоношення з 7-го року від садіння, виробнича урожайність: 3-3,5 т/га.

Інтенсивний сад: 156-208 дерев/га, центральний лідер, плодоношення з 5-го року, виробнича урожайність: 3,5-4 т/га

Необхідні умови:

Родюча земля, джерело води для зрошення, високий технологічний рівень виробника (формування крони, щорічне обрізування дерев, фітосанітарний захист, високий рівень агротехніки).

Піщанський