До переробки горіхів

201621914054515.06.2016

Робочий візит на ДП «Спеціальне конструкторсько-технологічне бюро Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренко НАН України» та зустріч із заступником директора, завідувачем відділом, кандидатом технічних наук Неговським Олександром Миколайовичем.

Обговорено проблематику післязбиральної доробки волоського горіху та фундука, конструктивна специфіка обладнання для переробки горіху з української сировини. У ході зустрічі було обговорене питання конкурентоспроможності виробників українського, американського та французького обладнання. Переважно, як якість кінцевої продукції післязбиральної доробки, цікавило отримання цільного ядра горіха та половинки (метелика).

На прикладах та готовому українському обладнанні було зроблено дуже багато висновків. Ключовий момент полягає у тому, що поки в Україні немає достатньої кількості промислового волоського горіху та внутрішній продукт (кругляк горіху) за якістю не відповідає європейським стандартам, обладнання для переробки волоського горіху слід встановлювати лише українського виробника. У подальшому переробка промислового кругляка на обладнанні українських виробників буде більш ефективною та в деяких моментах перевищуватиме якісні показники американського та французького обладнання. Це стосується як не великих переробних підприємств, так и підприємств, котрі вже можуть встановити у себе великі потужності.

Українське обладнання, на відміну від закордонного, на нашому внутрішньому ринку, виграє не тільки в ціновій політиці, але і в потужності переробки непромислового та промислового горіху.